Z  początkiem 2017 roku Muzeum Obrony Wybrzeża Stowarzyszenia "Przyjaciele Helu"  ustanowiło medal komandora Zbigniewa Przybyszewskiego - naszego patrona i helskiego bohatera.
Chcemy uhonorować tym medalem osoby lub instytucje, których zasługi dla rozwoju naszego muzeum są szczególnie cenne. Aby nadać temu medalowi odpowiednią rangę opracowano i zatwierdzono szczegółowy  regulamin przyznawania medalu osobom lub instytucjom które mają znaczący wkład w rozwój  Muzeum.

Medal komandora Zbigniewa Przybyszewskiego nr  01/I/2017 został jednogłośnie przyznany wnuczce Zbigniewa Przybyszewskiego - pani  Janinie Bogusławskiej-Narloch.

Wręczenia medalu  w domu p. Janiny Narloch w obecności jej córki i dwóch wnuków dokonał 5 kwietnia dyrektor MOW - Władysław Szarski

Medal będzie nadawany raz na kwartał osobom starannie wybranym i zatwierdzonym przez dyrekcję Helskiego Kompleksu Muzealnego - w skład którego wchodzi MOW.

Z treścią regulaminu przyznawania medalu można się zapoznać -- tutaj --