Z  wielką przyjemnością informujemy, że medal komandora Zbigniewa Przybyszewskiego nr  03/III/2017 został jednogłośnie przyznany
panu prof. Jerzemu Kasprzakowi

Serdecznie gratulujemy!  Ten medal, to szczególne wyróżnienie, przyznawane przez nasze muzeum  osobom których zasługi dla rozwoju naszego muzeum są szczególnie cenne.
Wręczenia medalu  dokonali  21 maja dyrektor  HKM - Wojciech Waśkowski i dyrektor MOW - Władysław Szarski w obecności dyrektora Muzeum Helu Ryszarda Kretkiewicza.

Medal komandora Zbigniewa Przybyszewskiego jest nadawany raz na kwartał osobom starannie wybranym i zatwierdzonym przez dyrekcję Helskiego Kompleksu Muzealnego - w skład którego wchodzi MOW.
Aby nadać temu medalowi odpowiednią rangę opracowano i zatwierdzono szczegółowy  regulamin przyznawania medalu osobom lub instytucjom które mają znaczący wkład w rozwój  Muzeum.
Profesor Jerzy Kasprzak jest wybitnym kryminologiem i Dziekanem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Jego pasją zaś jest modelarstwo okrętowe. Specjalizuje się w budowie modeli okrętów wojennych z czasów od II wojny światowej do współczesności. Jego prace można obejrzeć w Muzeum Obrony Wybrzeża na Helu i … w kolejnym programie z cyklu "Nienaukowe pasje naukowców".
Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego: http://platontv.pl/cycle/nienaukowe-pasje-naukowcow/show/6410