Z  wielką przyjemnością informujemy, że medal komandora Zbigniewa Przybyszewskiego nr  04/IV/2017 został jednogłośnie przyznany godnej tego osobie.

Nazwiska laureata chwilowo nie ujawniamy, z powodu jego nieobecności  w Helu.
O osobie laureata  poinformujemy, gdy tylko pojawi się możliwość osobistego wręczenia tego wyróżnienia.

Serdecznie gratulujemy!  Ten medal, to szczególne wyróżnienie, przyznawane przez nasze muzeum  osobom których zasługi dla rozwoju naszego muzeum są szczególnie cenne.

Medal komandora Zbigniewa Przybyszewskiego jest nadawany raz na kwartał osobom starannie wybranym i zatwierdzonym przez dyrekcję Helskiego Kompleksu Muzealnego - w skład którego wchodzi MOW.
Aby nadać temu medalowi odpowiednią rangę opracowano i zatwierdzono szczegółowy  regulamin przyznawania medalu osobom lub instytucjom które mają znaczący wkład w rozwój  Muzeum.