15 grudnia 2006 r. przywieźliśmy do muzeum lokomotywkę wąskotorową i ponad stuletnią tokarkę, jako nowe eksponaty dla MOW. Zostały one przekazane jako depozyt na minimum 4 lata przez pana Waldemara Wilandta z Juraty.

w dniach 9-12 listopada 2006 r. na zaproszenie MOW gościli w Helu Johan Andrée - dyrektor Beredskapsmuseet - najwiekszego w Szwecji muzeum militarnego II wojny swiatowej i redaktor naczelny specjalistycznego pisma skandynawskiego "Forty i bunkry" Leif Högberg. Goscie szczegółowo zwiedzili obiekty militarne położone na Cyplu oraz nasze muzeum. Ich szczególnym zainteresowaniem cieszyły się obiekty bat. Laskowskiego ich historia.

20-go pażdziernika 2006 r. do Muzeum Obrony Wybrzeża przyjechała wspaniała kotwica admiralicji - dar burmistrza Władysławowa.

16-go pażdziernika 2006 r. Artur Labudda dostarczył już drugi, odrestaurowany przez siebie, wózek amunicyjny kolejki wąskotorowej, będący kiedyś na wyposażeniu baterii cyplowej im. Heliodora Laskowskiego. Zarząd MOW wyraża wielkie podziękowanie i jednocześnie ogromne uznanie dla ofiarodawcy, który włożył w renowację wagoników tak wiele własnej pracy, wysiłku i starania.

W pierwszych dniach pażdziernika 2006 r. wręczono w Helu najwyższe wyróżnienia Stowarzyszenia Techników Polskich w Wielkiej Brytanii - Honorową Złotą Odznakę Stowarzyszenia otrzymał burmistrz Helu Mirosław Wądołowski oraz twórcy Muzeum Obrony Wybrzeża w Helu: Ryszard Kretkiewicz, Romuald Nowak, Władysław Szarski i Wojciech Waśkowski. Odznaki oraz wypisane w języku polskim i angielskim dyplomy wręczał Członek Zarządu Stowarzyszenia dr inż. Andrzej Fórmaniak, który specjalnie na tę uroczystość przyjechał z Londynu. Podczas uroczystości obecne były media: TV Polonia, Nasza TV z Władysławowa, Radio Kaszebe oraz przedstawiciele prasy regionalnej i lokalnej. Istniejące od 1940 roku Stowarzyszenie dotychczas wyróżniło swym najwyższym odznaczeniem 40 osób, w tym 10 w Polsce. Wyróżnienie nobilituje i zobowiązuje do aktywnych działań na rzecz ochrony polskiej myśli technicznej w dziedzinie obronności, w szczególności polskich, przedwojennych zabytkowych obiektów militarnych Rejonu Umocnionego Hel, które w 1999 r. na wniosek Fundacji Ochrony Zabytków Militarnych przy Polskim Towarzystwie Historycznym w Wielkiej Brytanii zostały wpisane do rejestru zabytków województwa pomorskiego. Stowarzyszenie "Przyjaciele Helu" czyni starania o utworzenie na terenia cypla helskiego Parku Kulturowego. Cypel - unikalne miejsce na mapie Rzeczypospolitej - stanowiłby niewątpliwie największą atrakcję turystyczną naszego Miasta.

W dniu 28 listopada 2005 r. pan Prezydent R.P. - Aleksander Kwaśniewski, honorowy obywatel Helu, wraz z niewielką grupą osób towarzyszących zwiedził remontowany obiekt baterii Schleswig-Holstein - będąc pierwszym honorowym gościem tworzącego się wtedy Muzeum Obrony Wybrzeża.