W listopadzie 2010 r. pracownicy MOW remontowali drogę dojazdową do B2, zniszczoną wieloletnim ruchem
- w tym także przejazdami czołgów i ciężarówek wojskowych w czasie helskich inscenizacji D-Day Hel.

W dniach 13 -14 listopada 2010 r. 15 osobowa grupa rekonstruktorów ze stowarzyszeń SRH i GRH, biorących wielokrotny udział w helskich pokazach D-Day Hel, zorganizowała manewry na terenie półwyspu, połączone ze zwiedzaniem zachowanych obiektów militarnych. Dzięki uprzejmości MOW przeprowadzono także nocne ćwiczenia na stanowisku B3 baterii Schleswig-Holstein.
Całkowicie puste stanowisko B3 tej baterii doskonale pokazuje na jakie niebezpieczeństwa narażeni byli żołnierze walczący w labiryncie korytarzy i pomieszczeń w całkowitej ciemności, w warunkach walk w mieście, wewnątrz obiektów militarnych, czy w stacjach metra.

Mimo częściowego zamknięcia muzeum na zimę,
(otwieramy tylko dla ZAPOWIEDZIANYCH WCZEŚNIEJ grup zorganizowanych)
w MOW trwa dalej wytężona praca.
Ekspozycja zewnętrzna jest w miarę możliwości przygorowywana do przetrwania zimy w nienaruszonym stanie.

Po 17 października zakończyliśmy tegoroczny sezon muzealny w MOW.
Przez czas do końca marca 2011 nasze muzeum będzie ZAMKNIĘTE - otwieramy tylko dla grup powyżej 15 osób po wczesniejszym zgłoszeniu telefonicznym.
W okresie zamknięcia muzeum, zapraszamy do zwiedzania - jeszcze za darmo - otaczającego stanowisko artyleryjskie B2 skansenu militarnego, w którym wystawiamy czołg, wiele armat, miny, torpedy i wiele innego sprzętu wojskowego.

Jak co roku, 23 września 2010 r., w 103 rocznicę urodzin komandora Zbigniewa Przybyszewskiego, pracownicy MOW złożyli kwiaty pod tablicą znajdującą się na odrestaurowanym stanowisku baterii Laskowskiego.

W Helu od 15 do 22 VIII, w tym także na terenie naszego Muzeum, odbyła się tradycyjnie tygodniowa impreza D-Day Hel. Na terenie MOW obozowali oraz przedstawiali dioramy militarne członkowie działającego od ponad 8 lat Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej AA-7 odtwarzającego 4 i 21 Dywizję Pancerną Wehrmachtu oraz II Armię Wojska Polskiego.

Dnia 3 lipca 2010 roku minister dr Jan Stanisław Ciechanowski p.o.Kierownika Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych otworzył w MOW dwie wykonane przez UDSKiOR wystawy: Wkład polskiego wywiadu w zwycięstwo nad Niemcami w II Wojnie światowej" oraz "Gdy Polska powiedziała NIE!". Ponadto, p. min. Ciechanowski odznaczył 6 zasłużonych osób medalami "Pro Memoria".

29 czerwca 2010 roku MOW przeprowadziło wielką akcję przeniesienia armat i innych najcięższych eksponatów militarnych ze zlikwidowanego skansenu broni MW na teren MOW.
Dzięki wynajęciu aż trzech dzwigów i samochodów transportowych, sfinansowanych przez Burmistrza Helu, pana Mirosława Wądołowskiego, udało sie w ciągu jednego dnia niemal zakończyć akcję. Na starym miejscu pozostały tylko: działo B-13 i turbina okrętowa - zbyt ciężkie, nawet dla największego z wynajętych dzwigów.

27 czerwca 2010 roku współpracujący z MOW Robert Pasecki przedstawił ekspozycję plenerową - wyposażenie indywidualne strzelca alpejskiego niemieckiej armii z okresu II wojny światowej.