20 września 2018 r. nasze Muzeum wzbogaciło się o kolejny ciekawy eksponat - stalowy pierścień mocujący dla niemieckiej armaty przeciwlotniczej Marine-Flak-Batterie SKC/32 kalibru 10,5 cm. Pierścień odnaleziono w czasie prac ziemnych przy Kwaterze Pamięci na cmentarzu Marynarki Wojennej na Oksywiu przy grobowcu Trzech Komandorów - Przybyszewskiego, Mieszkowskiego i Staniewicza.

Dzięki staraniom i uporowi gdańskiego przedsiębiorcy, pana Jarosława Styna, pierścień został uchroniony przed zezłomowaniem i po załatwieniu niezbędnych formalności trafił do skansenu naszego Muzeum.
Eksponat został przywieziony do naszego muzeum wojskowym transportem, dzięki życzliwości Dowódcy Punktu Bazowania Hel i Komendanta Portu Wojennego Gdynia. Serdecznie dziękujemy!