Informujemy, że nasz oddział - Muzeum Kolei Helskich wzbogacił się w czerwcu 2019 r. o wspaniałą mapę "Koleje żelazne i fortyfikacje na Półwyspie Helskim". Mapa - baner o szerokości 11 metrów jest do oglądania na ścianie dawnego magazynu amunicji baterii Schleswig-Holstein.
Mapa jest wynikiem ogromnej pracy merytorycznej i graficznej, wielu konsultacji i poprawek, którą wszyscy współpracujący ze sobą autorzy wykonali w darze dla Muzeum.
Wbrew tytułowi, tematyka mapy jest o wiele szersza.

Żadna z dotychczasowych map tak szczegółowo nie pokazywała historycznych i istniejących obecnie obiektów umiejscowionych na terenie całego Półwyspu Helskiego. Bogate opisy i duża skala czynią z tej mapy niezwykłą ciekawostkę, którą obejrzy z ciekawością każda osoba interesująca się  historią Półwyspu Helskiego.

Autorem strony merytorycznej jest Artur Labudda - pasjonat kolei, dzięki którego pracy powstało Muzeum Kolei Helskich.
Stronę graficzną opracował niezwykle dokładnie i szczegółowo drugi pasjonat spraw kolejowych i historii - Jarosław Szczuryk vel Szczerba - <Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.> https://www.facebook.com/profile.php?id=100022699520555
Baner można oglądać w sezonie letnim codziennie, w godzinach pracy Muzeum, po wykupieniu biletu na przejazd wojskową kolejką wąskotorową.